לעקוב אחר הפרימיום

יום ראשון, 28 ביוני 2009

מייקל ג'קסון "איז דד נאוו- מיסים מיס-הים מיסיב"


רגע לפני בילי ג'ין, ורגע לפני שמייקל ג'קסון כבש את העולם עם האלבום Thriller, יצא הסינגל "The girl is mine". הוא יצא גם בארץ כתקליטון, לאחר ששנים לא הוציאו תקליטונים בארץ. זה פשוט לא השתלם לאף אחד, גם לא במקרה הזה. קניתי אותו. הוא היה בצבע צהוב, ומאד נהניתי מהשיר, ועד היום אני אוהב אותו. החוויה של לקנות שיר, סינגל, תקליטון, לא קיימת יותר היום, וגם לי זו הייתה חוויה חד פעמית. מה שמיוחד בתקליטון הוא המעמד המיוחד שהוא נותן לשיר, הבמה.
ניתן לומר בוודאות שהשיר הזה לא בישר את מה שצפוי באלבום Thriller, ועד היום אני מרגיש שהוא די נפרד ממנו . מה שעוד מוזר בכל הקטע הזה, הוא שמייקל ג'קסון ופול מקארטני רבים על נערה, בעוד שפול מקארטני היה נשוי באושר באותו הזמן ללינדה, ומייקל ג'קסון לא נראה לצד אף נערה אף פעם ברצינות. וזה לא כמו שמוריסי כתב את Girlfriend in a Coma וכולם הבינו למה הוא התכוון.
מי שיצא פה הכי ענק זה קווינסי ג'ונס, שהפיק את כל התקליט, ובשיר הזה בולט הכישרון שלו באופן מיוחד. הוא הצליח גם להעשיר את הצליל של השיר באופן שהוא לא משעמם לשניה, ובכל זאת בשמיעה תמימה, של "המכלול", השיר נשאר פשוט ויפה. ושימו לב למקצב הגאוני.
הפוסט הזה נכתב במקור בתאריך 28.2.08 ומוקדש לזכרו של מייקל ג'קסון שהיה מוזיקאי גדול ונשמה גדולה ומיוסרת, שהתמודד בלא הצלחה יתרה עם חיים בעייתים, ובאותה מידה העניק לעולמים רסיסים של אושר בליבם של מיליוני אנשים.
הסבר לכותרת:
הכותרת המקורית של הפוסט היתה "מייקל ג'קסון והנערה". הכותרת נוכחית היא פארפרזה על הביטוי: "פול איז דד נאוו- מיסים מיס-הים מיסיב" שזה מה שקורה כשמנגנים את הסיומת של התקליטון "שדות תות לנצח" של הביטלס. מה שהביא להרבה שמועות אז, בשנת 67 על מותו של פול מקרטני.

Michael Jackson -The Girl Is Mine

אין תגובות:

פוסטים אחרונים וממש שווים !