לעקוב אחר הפרימיום

יום שבת, 23 בפברואר 2013

נבדק ונמצא פרימיום - לאפר את החייםפתיחה
כשפתחתי את הבלוג הזה (החודש לפני חמש שנים),אז המחשבה שהיתה לי בראש היא שאני רוצה לחשוף לאור העולם מוזיקה חדשה ונפלאה שאני מכיר באמצעות האיטנרנט, ושאי-אפשר לשמוע ברדיו. נורא רציתי שתהיה לי תוכנית רדיו לילית שבה אני אשים את השירים האלה (לא היה לי מושג אז שיש כבר את "הקצה" בגלי צה"ל), אבל כיוון שתוכנית רדיו זה מסובך, אז החלטתי שבלוג זה אחלה פורמט.  בהתחלה היה לי קשה למצוא מוסיקה טובה וחדשה שאני אוהב, וכל דבר שמצאתי קפצתי עליו כמוצא שלל רב. עם הזמן המקורות הלכו וגדלו, הכרתי יותר אתרי מוזיקה, וגם האפשרויות להקשיב לאלבומים חדשים הלכו וגדלו. עד שהגעתי למצב שבשנת 2011 הקשבתי לאחד עשרה אלף שירים ! הזרם הבלתי פוסק של מוזיקה הצריך לשנות את התפישה. אם פעם השתדלתי לפרסם כאן כל דבר חדש שיוצא (בשנת 2011 היה סיכום חודשי של כל האלבומים החדשים שיצאו באותו החודש) - היום אני חושב שהתפקיד שלי הוא יותר למרקר את השירים והאלבומים שלטעמי שווים התייחסות. אני בטוח שגם כך אתם מוצפים. יש כמה בלוגים שאתם אוהבים, יש לכם חברים בפייסבוק. אתם לא צריכים עוד מישהו שיציף אתכם. אתם צריכים (וגם אני ) הדגשים. את המבחר. שמישהו ימרקר לכם מה שווה בעיניו. ואם אפשר שגם יאפר לכם את זה עם איפור שמח בפורים

Surfer Blood - Weird Shapes
שיר חדש ללהקת סרפר בלאד. אהבתי מאד את אלבום הבכורה שלהם, שהוקלט במעונות הסטודנטים שלהם. ועכשיו יצא להם סינגל חדש לקראת אלבום חדש גם פה הם נשמעים הכי כמו השינז. ותודה למייק בוגן על ההמלצה.

Black Rebel Motorcycle Club - Let The Day Begin
עוד שיר חדש שיצא אמנם בינואר אבל איזה כיף. מזכיר את מיוז. עוד המלצה של בוגן.
Black Rebel Motorcycle Club - Let The Day Begin

Primal Scream - 2013
יש שיר חדש לפרימל סקרים. נראה אתכם לא מקשיבים
Primal Scream - 2013

קליפ השבוע
בשנת 2008 הפאשיין פיט הוציאו שיר שהיה שיר השנה שלי. הוא השתמש בסימפול של שיר עם יפני והיה לפופ-אינדי מאד מעניין. מאז הם נהיו יותר פופים ואני קצת התרחקתי מהם, ובצדק מבחינתי. השיר הבא פה בגלל הקליפ..והיא משוגעת !The Legendary Pink Dots - יופיעו בבארבי ביוני
למרות ואוליי בגלל הדיסקוגרפיה האיימתנית של הלהקה הזו. היה לי קשה להיזכר אם הקשבתי לה פעם. התשובה היא שכן. יש לי אלבום שלהם מולקט על איזו קלטת אבל זו טיפה בים. היה נחמד להכיר, אני לא התעמקתי יותר מכך. אם תחפשו ביוטיוב תמצאו שירשור של 100 השירים הטובים ביותר שלהם (כן זה מצחיק) אבל אם אתם רוצים רק דוגמית אחת. אז זו היתה ההמלצה שקיבלתי מאחת שמבינה
The Legendary Pink Dots - City Of Needles

ניק קייב - בהופעה חדשה !
אני מדלג על הביצוע (שמנסח מחדש מהי בומבסטיות) של בק לשיר של בואי. וקופץ להופעה של ניק קייב אתמול בלוס-אנג'לס. גם הוא כמו בק הלך כאן על הפקה גדולה. יש שם מקהלה של ילדים וחטיבת כלי קשת וזה נשמע בכלל כמו קונצרט קלאסי לא פלות מאשר קונצרט רוק. אבל איזה הבדל. לטעמי ככל שההופעה מתחממת נשמע יותר טוב (אתם יכולים לקפוץ לאמצע ואחר-כך לחזור להתחלה אף אחד לא ירגיש). הוא מבצע כאן את כל האלבום החדש שלו, ועוד שירים. זה פתוח לזמן קצוב, אז מהר מהר לפני שיגמר [קישור].

שמוליק קראוס
היה מלחין וכותב גדול. בלי שנשים לב לכך יותר מידי, בכל שבוע משמיעים ברדיו לפחות 10 שירים שלו. הוא הלחין את: "בית הערבה", "זמר נוגה" , "הבובה זהבה", "אינך יכולה", "כל השבוע לך", "אהבה ראשונה", "יחזקאל", "כשאת בוכה את לא יפה", "זה קורה","רואים רחוק רואים שקוף", וגם -" ידידי טינטן" ועוד. יואב קוטנר ערך תוכנית מיוחדת לכבודו [קישור] שמאד אהבתי.  אני ממליץ  לכם על האלבום "מדינת ישראל נגד קראוז שמואל" שנותן אותו בצורה יותר רוקית
ומחוספסת. הנה דוגמית:
שמואל קראוס - מי אנחנו

 Kevin Ayers  - RIP
קווין אייריס נפטר אתמול. ואני קצת הקשבתי לשירם שלו וגם להופעה הזו של סופט מאשין [קישור].

טעמתי אצל אחרים - מיקסטייפ
אז כמו שאמרתי אני ממרקר לי ולכם את מוזיקה שאני אוהב. וגם המיקסטייפ לחודשים ינואר-פברואר בבלוג "לגדול אחורה". ממרקר לי מוזיקה שאני לעיתים מדלג עליה, ולא מתעכב, ופעמים אחרות פשוט לא מכיר. למשל הקטע הזה שגלי גונן מתארת אותו כאלקטרוני  "שכונה". הגדרה מעניינת. הסוף של הקע מאד הצחיק אותי.
John Talabot - Lamento
"סופרים קוראים" - תמר גלבץ
הנה עוד סיבה טובה שיש אינטרנט. סופרים קוראים קטעים מספריהם ומספרים קצת על עצמם. הראשונה ששמעתי היא תמר גלבץ והיא נהדרת. ויש גם עוד רבים ואחרים טובים. נהדר.

רוברט פלנט בתוכנית 60 דקות
כותרת שניה: לד זפלין מתאחדים (אולי) !
אף פעם לא הבנתי אם 60 דקות - תוכנית התיעוד האמריקאית - זה ברוטו 60 דקות כולל פרסומות או נטו. אבל התכונית הזו מצליחה להיות מעניינת הרבה פעמים. להציג באופן מקצועי ,  אפילו הייתי אומר "מיינסטרימי", ומצד שלי בלי הכבדות שמאפיינת לעיתים את "עובדה",  תופעות מעניינות. הפעם נתנו כבוד לרוברט פלאנט וללהקת לד זפלין.
Robert Plant - 60 Minutes (Australia) Interview - 17th Feb 2013Queens of the Stone Age - בהופעה  !
הופעת רוק לפנים של להקה מאד עכשוית שראיתי השבוע למרות שהיא כבר מלפני כמה שנים. אני הופתעתי

Queens of the Stone Age - Live Gonzo 5th Birthday Party- London 2007- Full Concertסרט תיעודי על בל אנד סבסטיאן
הקלאסיקה שלי היא לד זפלין של פיצ'פורק זה Belle and Sebastian. כאן בסרט תיעודי מרגש שנקרא, כפי שהוא נקרא:
Belle and Sebastian - If You're Feeling Sinister

הקלטת הלוהטת חוזרת !
מי שלא מכיר את האבולוציה של השנאה הפתלוגית לביבי אז הכל התחיל עם קלטת וידאו לוהטת שבו הוא נתפס עם אשה אחרת. הוא רץ לטלוויזיה, כמעשה קלינטון, להתנצל, ומאז אומרים שהוא מזגזג ונסחט בקלות וכו'.  בכל זה נזכרתי כי קראתי ידיעה מעניינת על-כך שמצאו דרך להפיץ מוזיקת היפ-הופ בכלא האמריקאי. הכנסת CD לא באה בחשבון, אין לי מושג מדוע אין להם מדיות דיגיטליות, אבל הפתרון שנמצא הוא הפצת קסטות ממש כמו פעם [קישור].
באותו עניין, במקרה הגעתי השבוע למאמר מעניין של דרור פויר בגלובס שנקראת "בעצם, ביבי לא כזה גרוע", שבו או מתאר גם את משנתו כשמאלן. מה אני אגיד לכם ..אני גם חושב כמוהו ואני לא מגדיר את עצמי כשמאלן. אולי זה מסביר למה הפלשתינאים היו נון-אשיו בבחירות האחרונות. כי בצד שלנו מבוחרי חדש ועד בוחרי ישראל ביתנו יש קונצנזוס כמעט מלא מה כן ומה לא. וכשתהיו מוכנים (הפלשתינאים) תבואו, ניתן לכם מדינה ותעזבו אותנו בשקט אחת לתמיד.

ג'אז באוזן - האלבומים הלא זמינים
ג'אז הוא אקס טריטוריה בשביל רבים. הוא התחיל כמו מסיבה מאד גדולה, אבל הפך מהר מאד עם הולדת הפרי ג'אז למאד אומנותי. אני מתייחס אל האזנה לג'אז כמו שחיה בים. לא תמיד בא לי להיכנס אל הגלים, אל המלוח אל הטמפרטורה האחרת, אבל אני תמיד נהנה. בווינט ציינו את הוצאתם מחדש של אלבומי מופת שלא היו זמינים [קישור]
אחד מהם הוא זה:
CHARLES MINGUS, Folk Forms nº 1

שירים שהייתי רוצה לשמוע במסיבת פורים רוק אנד סול

Chuck Berry - Hoochie Coochie Man
לא הופעה קרובה של צ'אק ברי אלא הופעה מפעם. איזה תענוג לראות אותו. ככה . תודה לאלוהי היוטיוב וגם למי שגילתה לי את הוידאו הזה. רק שתדעו שבלעדיו לא היה רוקנרול.

Chuck Berry - Hoochie Coochie Man


Agent Double O Soul
לא יודע למה קוראים לסוכן X בשם X כשכבר יודעים מה שמו. מה שבטוח הוא שסוכנות המודיעין האוסטרלית מבינה את המוסד ואת מדינת ישראל יותר טוב מהעיתונות הישראלית. הנה שיר טוב שקשור לנושא שאיתי כ. מצא.

Billy Preston - Agent Double O Soul


וכאן יש ביצוע אחר של Edwin Starr מתוך תוכנית טלוויזיה.

והנה עוד שיר שהייתי רוצה לשמוע
Sam & Dave - Hold On, I´m Comingהחיים שלי יותר מעניינים ממני
השבוע נכנסתי סוף-סוף לאורנג' בכדי לתקן את הנייד שלי. לא יודע למה אבל התחיל להתנגן לי בראש בלי סיבה השיר של הסמיתס עם המילים:   "There's too much caffeine In your blood stream And a lack of real spice In your life"
ואז התישבתי מול הפאקצה שתסדר לי את הנייד. הייתי צריך למחוק 300 זכרונות מתוך ה-1300 שיש לי,  והכל לקח הרבה מאד זמן. עד שהתחלנו לפתח הווי - ואז גיליתי שהיא בדיוק עזבה את החבר שלה, ושההורים שלה גרושים, וכמה שזה נורא, ושאבא שלה חולה בסרטן, ושהיא עובדת כל יום משעה 7 בבוקר עד 7 בערב מול הקהל העויין הזה. פתאום החיים המשעממים שלי נראו לי קלים. חילקתי לה כמה עצות אבהיות מקרב לב. מתוך ניסיון חיי (בכל זאת היא גדולה מהבת שלי בסך הכל בשמונה שנים ואני פי שתיים מהגיל שלה) והלכתי. אני באמת חושב שעודדתי אותה. והיא אפילו הודתה לי.
פורים. האפיפיור מתפטר. שיר שיש בו אקדח ואין לו אלוהים נראה לי מתאים לסגור את השבוע הזה
Element Of Crime - No God Anymore

ונסיים בברכת
החיים יפים והמוסיקה פרימיום

אין תגובות:

פוסטים אחרונים וממש שווים !